05/12/2012

#3, 5 gün, galiba diyet değil de düşünce bizi zayıflatan

Bu sabah tartıldım kendimi hafif hissediyordum, bir de ne göreyim 69 olmuşum. Oysa tam gaz yemeye devam ediyordum, üstelik saat 12 - 1 gibi yatmadan önce yediklerim hiç de diyete uygun değildi. Ayrıca bir süre önceki kayıp dönemden çok da farklı değildi gidişat. Hala çok zor yemek yapıyorum, salata yapamıyorum, hızlıca yiyiyorum. Böyle olunca "hımm bu işin sırrı yemekte değil niyette" diye düşünmeye başladım. Öyle olsun bundan kolay ne var, ömrüm boyunca diyete niyetleneceğim ben de :)

Dün yine evdeydik pek aktivite yok. Spor salonu işi de sonraya kaldı hava felaket soğuktu hatta bugün bembeyaz bir dünyaya uyandık.

Neler yedim:
Su
Kahvaltı (artık 1 dilim ekmek yiyorum, yumurta da yarım gibi oluyor, kızım sarısını yiyince bana beyazı kalıyor)
Öğlen: Az kalmış kabak yemeği ve makarna, yoğurt.
Ara: bir kase puding (bozulma zamanı gelen sütler sebebiyle yaptım ,bir süre puding yicem sanırım, bir de kabak var tatlı yapmam lazım onu da, normalde bu kadar tatlı yemezdim ama mecbur kaldım)
Akşam. 1 tabak çorba, 1-2 dilim ekmek, bir tabak köfte patates (fırında yaptım tamamen yağsız), bol salata (evet nihayet salata yaptım)
akşam 10 gibi: 1 büyük bardak süt (süt içmeyi unutmuşum günlerdir)
gece 1 e doğru, kalan salata bitirilip makineye kondu tabağı ve uyku :)

Diyeceğim ama hiç uyanmayan kızım ben yatarken uyandı bir süre daha uyuyamadım :)

Dün yaptığım çorbanın tarifini vereyim, çok güzel olmuştu. Çorbaları biraz unla yapıyorum böylece çok doyurucu oluyor ekmeksiz yiyorum.

Yoğurtlu Sebze Çorbası

1 patates, yarım havuç, yaklaşık havuç kadar kereviz, 1 soğan biraz zeytinyağı ilavesiyle iyice haşlanır. Blenderdan geçirdikten sonra 4-5 çorba kaşığı yoğurt 2 çorba kaşığı un ve biraz su ile ayrı bir kasede karıştırılıp çorbaya ilave edilir, çorba bir taşım daha kaynar. İçine de maydanoz çok yakışır (ben burda taze bulamıyorum kuru maydanoz ekliyorum).

No comments:

Post a Comment